Türkiye Cumhuriyeti

Budapeşte Büyükelçiliği

Büyükelçilik Duyurusu

2015 Milletvekili Seçimleri. Macaristan'daki Seçmen Vatandaşlarımız 31 Mayıs 2015 Tarihinde Büyükelçiliğimizde Oylarını Kullanabileceklerdir. , 20.03.2015

2015 Milletvekili Genel Seçimlerinde yurtdışında adres kaydı bulunan seçmen vatandaşlarımız, oylarını yurtdışı adreslerine en yakın seçim merkezlerinde kullanacaklardır.

Macaristan’da mukim  vatandaşlarımız için 31 Mayıs 2015 Pazar  günü, Andrassy Ut 123, 1062 Budapest adresindeki Büyükelçiliğimizde seçim sandığı kurulacaktır.

Vatandaşlarımızın; Yüksek Seçim  Kurulu’nun

https://secmen.ysk.gov.tr/ysk/secmenBilgiYurtdisi.jsp

internet adresinden yurtdışında seçmen olup olmadıklarını, seçmen iseler hangi adreste ve tarihte oylarını kullanacaklarını sorgulamaları önemle rica olunur.

Bu sorgulama sonucunda adres kaydı, dolayısıyla seçmen kaydı yurtdışı olarak görünmeyen veya internet üzerinden bu sorgulamayı yapamayan vatandaşlarımızın en geç 27 Mart 2015 günü saat 16.00 ya kadar, hafta içi 09.30 – 16.00 saatleri arasında,  pasaport, nüfus cüzdanı, sürücü belgesi, Macar oturum belgesi (kimliğini ispata yeterli resmi bir belge ile)  şahsen Konsolosluk Şubemize müracaat ederek adres beyanı, dolayısıyla seçmen kaydı işlemlerini yaptırmaları gerekmektedir.

Saygılarımızla.

T.C. Budapeşte Büyükelçiliği