Köroğlu Heykeli Ve Kaide Binası Uluslararası Tasarım Yarışması

Budapeşte Büyükelçiliği 09.05.2016

Bolu Belediyesince, Türk Dünyası ülkeleriyle ortak tarihi ve kültürel değerimiz olan halk kahramanı Köroğlu adına düzenlenecek 4. Uluslararası Köroğlu Festivali çerçevesinde, Uluslararası Türk Kültürü Teşkilatı (TÜRKSOY)himayesinde, "Köroğlu Heykeli ve Kaide Binası Uluslararası Tasarım Yarışması" isimli ödüllü bir anıt heykel yarışması düzenlenmesinin öngörüldüğü, Yarışma'ya Türk Dünyası ülkelerinden de katılımın beklendiği ve katılımın ücretsiz olduğu, Yarışma jürisinin ise ülkemiz ile Köroğlu kültürüne sahip Türk Dünyası ülkelerinden seçilecek mimar ve heykeltıraşlardan oluşmasının planlandığı bildirilmektedir.

Yarışma'ya ilişkin Türkçe, İngilizce ve Ruşça olmak üzere 3 dilde ayrıntılı bilgiye, "www.bolu.bel.tr" ve "www.koroglufestivali.com.tr" adreslerinden ulaşılması mümkündür.

Yarışmaya başvurabilmek için katılımcıların doğrudan, "Köroğlu Heykeli ve Kaide Binası Uluslararası Tasarım Yarışması katılımcı bilgileri" başlığı altında; isim, soyisim, açık adres, telefon, faks ve e-posta adres bilgilerini içerecek şekilde, "kultur@bolu.bel.tr" adresine e-posta göndererekön kayıt yaptırmaları gerekmekte olup, Yarışma'ya son başvuru tarihi 1 Ağustos 2016 olarak belirlenmiştir.