2015 Milletvekili Genel Seçimleri

Budapeşte Büyükelçiliği 05.03.2015

Yüksek Seçim Kurulu(YSK) tarafından, anılan kurumun(www.ysk.gov.tr) web sitesinin

Haberler bölümünde yayınlanmak üzere 25. Dönem Milletvekili Genel Seçimi ile ilgili

detaylı bilgilerin yer aldığı bir sayfa hazırlanmıştır.

http://www.ysk.gov.tr/ysk/faces/HaberDetay?training_id=YSKPWCN1_4444010952

Link adresinden ulaşılabilecek ve seçim takvimi ile YSK kararlarına göre sürekli güncellenecek olan sayfadan seçmenler devamlı surette yararlanabileceklerdir.

Bu vesileyle; yurtdışında düzenlenecek seçimlere katılımın azami seviyeye çıkarılmasını teminen seçmenlerin, YSK’nın websitesine erişim sağlayarak “yurtdışı seçmen kütüğü”nde kayıtları bulunup bulunmadığının ve kayıtlı bilgilerin kontrol edilmesi, gerekirse düzeltme yaptırılması gereğini vatandaşlarımızın dikkatine sunuyoruz.

Ayrıca, Yurtdışında yaşayan seçmenlere YSK tarafından seçimlere ilişkin kişiselleştirilmiş e-posta mesajları gönderilebilmesini teminen, anılan Kurul’un web sayfasında ( www.ysk.gov.tr) bulunan “Yurt dışı seçmen sorgulama” bölümüne “e-posta” bilgis eklenmiştir. Bu sayede, Yurtdışı seçmen kütüğü kaydını kontrol etmek amacıyla “Yurt dışı seçmen sorgulama” bölümüne giriş yapacak vatandaşlarımızdan temin edilen e-posta adreslerine seçimlere ilişkin gerekli bilgilendirme mesajları gönderilmesi mümkün olabilecektir.

Saygılarımızla.

T.C: Budapeşte Büyükelçiliği